Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Krokowa
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Uchwała Nr X/101/2011 z dnia 28 czerwca 2011 roku w sprawie zamiaru likwidacji Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Krokowej funkcjonującej w Sławoszynie

 

Uchwała Nr X/101/2011

Rady Gminy Krokowa

z dnia 28 czerwca 2011

 

w sprawie zamiaru likwidacji Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Krokowej funkcjonującej w Sławoszynie.

 

 

Na podstawie art. 18 ust 2 pkt 15  ustawy z dnia 08 marca 1990 r.  o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591, Dz. U. z późn. zm.) oraz art. 8 ust. 1, ust. 2 pkt. 2, art.13 ust. 1, 3, 4 ustawy z dnia 27 czerwca 1997 roku o bibliotekach ( Dz. U. z 1997 r. Nr 85 poz. 539 z późn. zm.)

 

Rada Gminy Krokowa uchwala, co następuje:

 

§1. Zamierza się dokonać likwidacji Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Krokowej funkcjonującej w Sławoszynie.

 

§2. 1. Zawiadomienie o zamiarze likwidacji zostanie podane do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń  Urzędu Gminy w Krokowej, na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Krokowa oraz siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Krokowej.

2. Akt o likwidacji Filii w Sławoszynie podjęty zostanie po upływie 6 miesięcy od daty podania treści niniejszej uchwały do publicznej wiadomości.

 

§3. Upoważnia się Wójta Gminy Krokowa do wystąpienia o opinię do jednostki sprawującej nadzór merytoryczny nad działalnością Gminnej Biblioteki Publicznej w Krokowej i przeprowadzenia procesu likwidacji.

 

§4. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Krokowa.

 

§5. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

 

UZASADNIENIE:

 

Uzasadnieniem do podjęcia decyzji o zamiarze likwidacji Filii w Sławoszynie  jest brak możliwości jej funkcjonowania na poziomie, który winna spełniać współczesna placówka biblioteczna zaspokajająca potrzeby społeczeństwa informacyjnego. Zadaniem współczesnej biblioteki jest organizowanie dostępu do wiedzy na tradycyjnych i nowoczesnych nośnikach informacji. Złe warunki lokalowe (zbyt mała powierzchnia użytkowa) uniemożliwiały uzupełnianie księgozbioru i sprzętów. 

Likwidacja Filii Bibliotecznej w Sławoszynie nie oznacza pozbawienia mieszkańców możliwości korzystania z zasobów bibliotecznych. Sławoszyno znajduje się w niewielkiej odległości od Krokowej. Mieszkańcy wsi, a w szczególności dzieci i młodzież dojeżdżająca do szkół, będzie mogła korzystać z zasobów Gminnej Biblioteki Publicznej w Krokowej, która została wyremontowana i zmodernizowana na potrzeby społeczności lokalnej.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Dariusz Kaleta 19-02-2012 13:37:43
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Dariusz Kaleta 19-02-2012
Ostatnia aktualizacja: Dariusz Kaleta 19-02-2012 13:37:43